DURSUN AKÇAM ORMANI

[img-51-right] DURSUN AKÇAM ORMANI Dursun Akçam Ormanı, Dursun Akçam’ın 22 Eylül 2003 günü Ankara’daki defin töreninde verilen söz gereği, başını Cevdet Şentürk’ün çektiği köylülerinin girişimiyle Ardahan’da şu anda da Belediye Başkanı olarak görev yapan Faruk Köksoy’un da desteğiyle 25 Haziran 2004 günü yapılan bir törenle açılmıştı.
Açılış törenine Ardahan halkı ve Ölçek köylüleri büyük bir ilgi göstermişti.
İstanbul'dan Cevdet Şentürk ve İlimdar Şentürk öncülüğünde oluşturulan bir ekip de otobüs tutarak törene katılmış, Ankara'dan da çok sayıda Dursun Akçam ve halk dostu tören ve şenlikteki yerini almıştı.
Açılış töreninde Ardahan Belediye Başkanı Mikail Kayatürk ve Dursun Akçam Kültür ve Sanat Vakfı başkanı Alper Akçam'dan sonra Dursun Akçam'ın dostu Vecihi Timuroğlu söz almıştı. 
[img-52-left-min]
Orman açılışında Dursun Akçam’ın dostu merhum Vecihi Timuroğlu konuşuyor…

Orman açılışına halk ozanı, gönül dostu Ali Ekber Çiçek de katılmıştı…
[img-53-right-min]

20 hektarlık bir alanda 20.000 çam fidanı dikimi ile oluşturulmuş ormana her yıl yapılan etkinlik sırasında temsili fidan dikimi de yapılmaktadır. 
Musa Eroğlu, Arif Sağ, Ahmet Telli, Işık Kansu, Turhan Günay ve birçok sanatçı, yazar bu ormanda birer fidüan dikerek Dursun Akçama ve doğaya olan sevgilerini  dile getirdiler. 
[img-54-left-min][img-231-left-min]
[img-233-left-min][img-234-left-min]
[img-232-left-min]

ARA

YARDIM VE DESTEK İÇİN

DURSUN AKÇAM KÜLTÜR SANAT VAKFI VE KÜLTÜREVİ

DURSUN AKÇAM ORMANI

HAMBURG'DA DURSUN AKÇAM KIYISI

ARDAHAN'IN ÖLÇEK KÖYÜ TARİHİ

YAPITLARI