DURSUN AKÇAM KÜLTÜR VE SANAT VAKFI İSTANBUL TEMSİLCİLİĞİ AÇILDI

DURSUN AKÇAM KÜLTÜR VE SANAT VAKFI İSTANBUL TEMSİLCİLİĞİ AÇILDI 
 Bir süredir Yılmaz Şentürk’ün başını çektiği, Nuri Çakmak, Kamil Demirci, İlimdar Şentürk, Saltanat Çakmak, Zekiye Saltaş, Cengiz Aktaş, Aydın Karataş, Bahattin Kara, Soner Koç gibi adların da katıldığı bir ekip tarafından Dursun Akçam Kültür ve Sanat Vakfı İstanbul Temsilciliği açma girişimi 27 Şubat 2016 günü yapılan geniş bir toplantıyla büyük bir adım daha attı.  
İstanbul Temsilciliği açma girişimi öncesi Gebze'de, Darıca'da Ölçek köylülerinin katıldığı toplantılar düzenlenmişti.


Yakacık'ta Ruhi Su Dostlar Korosu'ndan Karabey Aydoğan'ın müzik dinletisinin de yer aldığı bir toplantıda Dursun Akçam'ın kitapları sergilenmişti.


Bu çalışmalar ulusal basında da yer aldı. 
27 Şubat günü yapılan Kartal'da yapılan toplantıya İstanbul’un değişik semtlerinden Dursun Akçam köylüleri ve  Ankara’dan Cengiz Çakmak katıldı.
Konuklar arasında Ardahan İli Sosyal Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Demirbaş, Onursal Başkan Cevdet Şentürk, Yunus Küçük, Yaşar Geler, Meral Şentürk, Nevin Çelik ve birçok Ardahanlı adın da katıldığı açılış töreninde Dursun Akçam Kültür ve Sanat Vakfı İstanbul Temsilcisi Yılmaz Şentürk ve Vakıf Başkanı Alper Akçam birer konuşma yaptılar. Daha sonra katılımcılar da söz alarak bu ilk adımdan sonrası için önerilerini dile getirdiler… Dursun Akçam Kültür ve Sanat Vakfı Yönetim Kurulu'nun 20 Eylül 2016 günü yaptığı toplantıda, İstanbul'da temsilcilik açılması girişimi için yapılan çalışmalar gözden geçirildi Ayazma Caddesi Onur İşhanı No: 52 Yakacık-Kartal/ İstanbul adresinde 127 nolu kararla temsilciliğin açılmasına ve Yılmaz Şentürk'ün temsilci olarak atanmasına karar verildi.

ARA

YARDIM VE DESTEK İÇİN

DURSUN AKÇAM KÜLTÜR SANAT VAKFI VE KÜLTÜREVİ

DURSUN AKÇAM ORMANI

HAMBURG'DA DURSUN AKÇAM KIYISI

ARDAHAN'IN ÖLÇEK KÖYÜ TARİHİ

YAPITLARI