2. Dursun Akçam Kültür Sanat Günleri - [16-18 Haziran 2006]

2. DURSUN AKÇAM KÜLTÜR – SANAT GÜNLERİ
2. Dursun Akçam Kültür Sanat Günleri 16-17-18 Haziran 2006, Cuma, Cumartesi, Pazar günleri Ardahan’da gerçekleştirildi. Coşkulu halk oyunları, köylülerin oynadığı tiyatro oyunu, Musa Eroğlu’nun iki gün arka arkaya verdiği açık hava konserleri, Anadolu Çoksesliliği ve Edebiyat Ortamı, Köy Enstitüsü ve Anadolu Kültürü başlıklı çözümleme, değerlendirme çalışmaları, şiir sunumu ile tam bir sanat ve kültür doruğu yaşadı Ardahan…
 Etkinlik Katılımcıları ve Konuları:
 1. ANADOLU ÇOKSESLİLİĞİ VE YAZIN DÜNYAMIZ (Doğan Hızlan, Vecihi Timuroğlu, Oya Baydar, Alper Akçam, Metin Turan),    
2. ANADOLU KÜLTÜRÜ VE KÖY ENSTİTÜLERİ (Prof. Dr. Mustafa Altıntaş, Prof. Dr. Kemal Kocabaş, Prof. Dr. Oğuz Makal, K. Semra Eren)  
3. Şiir Saati: Tuğrul Keskin: Destan Geleneğimiz ve Babek Şiiri,  
4. Dinleti: Musa Eroğlu  
5. Tiyatro Oyunu: Hey Atlılar Atlılar,  
6. Dursun Akçam Ormanı’nda Fidan Dikimi  

 TİYATRO: Etkinlik kapsamı içinde oynanan “Hey Atlılar Atlılar” adyı oyun, Çıldırlı Atalay Uzankaya’nın anonim bir fıkrasından yararlanılarak Alper Akçam tarafından oyunlaştırılmıştı. Çıldır köylüleri oynadılar… Oyunda Dursun Akçam’ın bacısı Adalet Sarıçam da yer aldı. Etkinlik kapsamı içinde Prof. Dr. Oğuz Makal tarafından hazırlanmış Eğitmenler Belgeseli gösterilecek, yaşayan eğitmenler ve Dursun Akçam’ın arkadaşları, köy enstitülü öğretmenler onurlandırıldı. Etkinliğin ikinci günü Dursun Akçam ormanında fidan dikimi yapıldı.   

 KONSER: Musa Eroğlu konseri 17 Haziran Cumartesi günü saat 14.00’de, Ardahan Halk Eğitim Merkezi arkasındaki geniş alanda gerçekleştirildi.  

[img-118-left-min] [img-117-left-min] [img-116-left-min] [img-115-left-min] [img-111-left-min]

ARA

DURSUN AKÇAM KÜLTÜR SANAT VAKFI VE KÜLTÜREVİ

DURSUN AKÇAM ORMANI

HAMBURG'DA DURSUN AKÇAM KIYISI

ARDAHAN'IN ÖLÇEK KÖYÜ TARİHİ

YAPITLARI