2016 ANMASI

DURSUN AKÇAM SONSUZLUĞA GÖÇÜŞÜNÜN 13. YILINDA İSTANBUL KARTAL'DA ANILDI...
[img-187-left-min] Kafdağları’nın Çarıklı Çocuğu Dursun Akçam, sonsuzluğa göçüşünün 13. Yılında İstanbul Kartal’da anıldı. Dursun Akçam Kültür ve Sanat Vakfı İstanbul Temsilciliği ve Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği Anadolu Yakası Şubesi tarafından düzenlenen etkinliğin sunumunu YKKED İstanbul Şube Başkanı, Dursun Akçam’ın dostu Ferhat Arslantaşı’ın kızı Zeliha Arslantaş Selvi yaptı.
[img-188-right-min] Kartal Hasan Âli Yücel Kültür Merkezi’nde 25 Eylül günü, Saat 13.00’te başlayan etkinliğe girişte Prof. Dr. Oğuz Makal’ın hazırladığı “Kafdağı’nın Ardındaki Dursun Akçam” adlı belgesel izlendi. Vakıf İstanbul Temsilciliği’nden İlimdar Şentürk’ün konuşmasından sonra Vakıf Başkanı Alper Akçam Söz alarak Vakıf kuruluşundan bugüne kadar yapılan çalışmalar, Ardahan’daki Kültürevi yapısı ve Dursun Akçam Ormanı ile bu yıl 12.si düzenlenen Kültür Sanat Günleri hakkında bilgi verdi. Kartal Belediye Başkanı Gülcemal Fidan’ın konuşmasından sonra Vakıf Başkan Yardımcısı Cahit Akçam, YKKED Anadolu Yakası Şube Başkanı Zübeyit Çelik, sinema yapımcısı Reis Çelik, yazar Kenan Karabağ, Ümit Kaftancıoğlu’nun gelini CHP Parti Meclisi üyesi Dr. Canan Kaftancıoğlu ve Dursun Akçam’ın köylüleri söz alarak konuştular; şiirler okudular. Daha sonra Turgay Demir dinletisi gerçekleştirildi.
 Salondaki izleyicilerin de katıldığı türkülerden sonra Dursun Akçam kitapları tanıtımı yapıldı. Salon girişinde sergilenen kitapların tamamı izleyiciler tarafından alındı; bazı kitaplar[img-189-right-min] Vakıf Başkanı Alper Akçam ve Vakıf Yönetim Kurulu Üyesi Cahit Akçam tarafından imzalandı. Etkinlikte Ardahan Ölçek köylüleri, İstanbul’un farklı semtlerinden gelmiş geniş bir katılımcı topluluğu yer aldı. Yalova’dan, gelen konukların olduğu, başka nedenlerle İstanbul’da bulunan Kuşadalı Dursun Akçam dostlarının, Iğdırlı bir grubun da katılımcı olarak yer aldığı gözlendi…

ARA

DURSUN AKÇAM KÜLTÜR SANAT VAKFI VE KÜLTÜREVİ

DURSUN AKÇAM ORMANI

HAMBURG'DA DURSUN AKÇAM KIYISI

ARDAHAN'IN ÖLÇEK KÖYÜ TARİHİ

YAPITLARI