2013 ANMASI

DURSUN AKÇAM ÖLÜMÜNÜN 10. YILINDA ANILDI
[img-178-left-min] Kafdağları’nın Çarıklı Çocuğu, devrimci yazar, öğretmen, halk kültürü savaşımcısı Dursun Akçam ölümünün 10. Yılında doğum yeri Ardahan’da ve Ankara’da anıldı. Ardahan’daki anma etkinliği 18 Eylül Çarşamba akşamı, Dursun akçam Kültürevi’nde yapıldı. Gürkan Baskın’ın genel düzenlemesini yaptığı, Emrah Cengiz ve İlkay Aykutalp’ın ses ve sahne sorumlusu olduğu etkinliğin açılış konuşmasını Dursun Akçam Kültür ve Sanat Vakfı Müdürü Metin Onay yaptı.
[img-179-right]Pınar Sarıçam Dursun Akçam’ın yaşam öyküsünü sundu. Ardahanlı şair Erbay Kara’nın kendi şiirleriyle, Durak Dündar, Erkan Çimen, Alev Gümüş ve Serpil Aktaş’ın farklı şairlerden okuduğu şiirler, Deniz Dark’ın sesiyle, Gürkan Baskın’ın gitar, Alper Çoban’ın bağlamalarıyla katıldığı türkülerle Kültürevi salonunu dolduranlar Dursun Akçam ile buluştu…

 [img-177-left-min] Dursun Akçam’ın Ankara’da, Karşıyaka mezarlığında bulunan gömütü başında yapılan toplantı da 22 Eylül Pazar günü, saat 17.00’de gerçekleştirildi. Dursun Akçam ailesi, yakınları ve çeşitli demokratik kuruluş temsilcileri, öğretmen mücadelesi temsilcilerinin katıldığı toplantıda Dursun Akçam Kültür ve Sanat Vakfı adına Alper Akçam ve Cahit Akçam, TÖB-DER adına Genel Başkan Vekili İsmet Yalçınkaya, Eğitim Sen adına Hasan Karakaya konuştu.

ARA

DURSUN AKÇAM KÜLTÜR SANAT VAKFI VE KÜLTÜREVİ

DURSUN AKÇAM ORMANI

HAMBURG'DA DURSUN AKÇAM KIYISI

ARDAHAN'IN ÖLÇEK KÖYÜ TARİHİ

YAPITLARI