KAF DAĞLARI’NIN ÇARIKLI ÇOCUĞU DURSUN AKÇAM SONSUZLUĞA GÖÇ EDİŞİNİN 11. YILINDA ANKARA VE ARDAHANDA ANILDI
  Yazar, eğitimci, mücadele insanı, dostu Vecihi Timuroğlu’nun “Cılavuzlu Yiğit” diye adlandırdığı Dursun Akçam ölümünün 11. Yılında Ankara ve Ardahan’da anıldı. Ankara’daki tören, Ziraat Mühendisleri Odası Genel Merkezi, Dursun Akçam Kültür ve Sanat Vakfı, Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği Ankara Şubesi’nin katılımıyla, Ziraat Mühendisleri Odasının Karanfil sokaktaki konferans salonunda gerçekleştirildi. Aylin Özmenek’in sunuş konuşmasıyla başlayan etkinliğin açılışında Ziraat Mühendisleri Odası Genel Merkez Yönetim II. Başkanı Melahat Avcı Yılmaz odası adına düşüncelerini paylaştı, katılımcıları selamladı. Daha sonra Prof. Dr. Oğuz Makal’ın hazırladığı, “Kaf Dağının Ardındaki Dursun Akçam” belgeseli izlendi.
  Halkbilimci Yazar, KIBATEK (Kıbrıs Balkanlar Avrasya Türk Edebiyat Kurumu Türkiye Sorumlusu Metin Turan ve yazar, Dursun Akçam Kültür Sanat Vakfı ve YKKED Ankara Şubesi başkanı Alper  Akçam’ın konuşmacı oldukları açık oturum bitiminde konuklar arasında bulunan Varlık Özmenek ve Ahmet Say da anı ve düşüncelerini paylaşarak birer konuşma yaptılar.

Ardahan’daki etkinlik Dursun Akçam Kültürevi’nde yapıldı. Sinan Onay’ın Dursun Akçam’ın Ardahan’daki anlamını bildiren konuşmasından sonra Dursun Akçam Belgeseli gösterildi. Programın sonunda Deniz Dark, Gürkan Baskın, Ersen Öztürk ve Hülya Yeke’nin yer aldıkları bir müzik dinletisi gerçekleştirildi.